Loading...
AZƏRBAYCANCA   РУССКИЙ
Loading...

Qızıl medal alan məzunların siyahısı – Nazir əmr verdi

Təhsil naziri Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltifi haqqında əmr verib.
24saat.org əbər verir ki, əmrdə qeyd olunur:

Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş “Ümumi təhsili xüsusi nailiyyətlərlə başa vuran məzunların qızıl və ya gümüş medalla təltif olunma Qaydası”nı, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 2015-2016-cı dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq
ƏMR EDİRƏM:
1. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunsunlar:
Əliyev Toğrul Mahmud oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
Zeynalova Qəndab Mikayıl qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb
Ağayeva Nərmin Raiq qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Qurbanova Səma Yusif qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Oğlanqala kənd tam orta məktəbi
Bədəlov İsa İlham oğlu – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Kosacan kənd tam orta məktəbi
Qurbanova Nurşən Etibar qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Güznüt kənd tam orta məktəbi
Qulubəyli Əmrah Pərviz oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Üstüpü kənd tam orta məktəbi
Hüseynquliyev Əli Məhəmmədəli oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Yaycı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Kazımov Hüseyn Azər oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Saltaq kənd tam orta məktəbi
Rzayeva Səfa Vüsal qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Kükü kənd tam orta məktəbi
Quliyev Sadiq Elnur oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
Məmmədli Ramiz Mübariz oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
Əliyeva Tünzalə Səfər qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
İsmayılzadə Məhəmməd Nəsimi oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
Ağayev Aslan Fəxri oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Əsədova Nigar Araz qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Əliyeva Nərmin Xanlar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Hüseynov Ceyhun Tofiq oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Hüseynova Nigar Azər qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Hüseynova Ləman Niyazi qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
İsmayılzadə Nilufər Namiq qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Jeleznyak Anna Aleksandrovna – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Qurbanlı Həcər Hatəm qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Səlimov Heydər Seymur oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Tağıyev Tuncay Aqil oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Muradov Nicat Ədalət oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Şirinov Məhəmməd Mehman oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Qələndərova Aysunə Vaqif qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Naibov Vasif Əmiraslan oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyi
Məmmədli Fərəh Şahmurad qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyi
Məmmədova Arzu Eldar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Hacıbəyli Ayan Siyavuş qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Kərimova Nigar Kərim qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Tağıyeva Tahirə Samir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Bayramov Rüfət Rahib oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Musayeva Nəzrin Yaşar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
Axundova Bilqeyis Zaur qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi
Qurbanova Aytac Cəlal qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi
Məmmədli Nilufər İsmət qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi
Cəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey
Abdullayeva Töhfə Etibar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki S.Bəhlulzadə adına Xarici dillər təmayüllü gimnaziya
Qədimalıyeva Həbibə Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
Xankişiyeva Lətafət Kamran qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
Qədirova Səbinə Cavanşir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil komplek­si
Aslanlı Ülvi Babək oğlu – Bakı şəhəri 64 nömrəli tam orta məktəb
Abbaszadə Gülnar Yusif qızı – Bakı şəhəri 70 nömrəli məktəb-lisey
Allahverənov Rəşid Samir oğlu – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb
Qaralova Nərgiz Bəhrəm qızı – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb
Şükürlü Ləman Hidayət qızı – Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəb
İsayeva Səbinə Samit qızı – Bakı şəhəri 182 nömrəli tam orta məktəb
Quluzadə Yusifmilad Safa oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya
Məmmədov Ruslan Xanlaroviç – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya
Məlikova Həcərxanım Muxtar qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya
Mehdiyeva Məryam Mehti qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziya
İsmayılova Aygül Elşən qızı – Bakı şəhəri 204 nömrəli tam orta məktəb
Ağayeva Leyla Namiq qızı – Bakı şəhəri 257 nömrəli tam orta məktəb
Əlizadə İbrahim Orucəli oğlu – Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-lisey
Hacıyeva Aytən Rafiq qızı – Sumqa­yıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Süleymanlı Elfan Sərviz oğlu – Sumqa­yıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
Ələkbərli Nərmin Nəsib qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
Səfərli Ləman Tahir qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
Hüseynli Ayşən Babək qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
Cəlilova Nəzrin Zaur qızı – Şirvan şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
İrzayev Hüseyn Valeh oğlu – Gəncə şəhəri 5 nömrəl tam orta məktəb
İbrahimov Rafiq Həmzə oğlu – Gəncə şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
Əliyev Məmməd Məhəmməd oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Sadıqov Rəhim Rauf oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Rəhimli Nicat Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Əlirzayev İlqar Ceyhun oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Cəbrayılova Aytac Arif qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
Həsənova Xavər İlqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
Süleymanlı Samir Azər oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
Məmmədov Abdulrəbbin Hüseyn oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey
Mürsəlov Elcan Rizvan oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey
Sadıqov Elşən Avtandil oğlu – Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb
Hüseynova Sevinc Şükran qızı – Ağdam rayonu Alıbəyli kənd tam orta məktəbi
Nuriyev Vaqif Hacı oğlu – Ağdam rayonu I Yüzbaşılı kənd tam orta məktəbi
Əmirli Fazil Abbas oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
Səfərli Məhəmməd Elburus oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
Məmmədova Fidan Rövşən qızı – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Əşrəfli Gültac Nəsimi qızı – Ağdaş rayonu Kotavan kənd tam orta məktəbi
Məmmədov İmran İlham oğlu – Ağstafa rayonu Dağkəsəmən kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
Nəbiyev Rəsul Heybullah oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
Hüseynov Pərvin Adil oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
Əliyev Rəvan Əyyub oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
Məmmədli İbrahim Tofiq oğlu – Beylə­qan şəhəri Təbiət və humanitar fənlər təmayülllü lisey
Əhədli Tərlan Natiq oğlu – Göygöl şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
Bayramlı Aytac Əli qızı – Göygöl şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
Dəmirli Şəhla Firudin qızı – İsmayıllı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Lətifov Ağalətif İsaq oğlu – İsmayıllı şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
Ağayev Taleh Xatir oğlu – İsmayıllı rayonu Cülyan kənd tam orta məktəbi
Mehnətli Güntəkin Nizami qızı – Neftçala rayonu Həsənabad qəsəbə tam orta məktəbi
Cavadov Zəbulla Davud oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
Əmrahov Elçin Allahverdi oğlu – Kəlbə­cər rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb
Məmmədzadə Mahir Azər oğlu – Oğuz rayonu Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbi
Hacızadə Ayşən Namiq qızı – Qax şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
Məmmədova Leyla Şirzad qızı – Qazax şəhəri Humanitar və təbiət fənlər təmayüllü məktəb-lisey
Mirzəyev İlham Rövşən oğlu – Qazax şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Səfərəliyeva Gültəkin Sadiq qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Qurbanova Nigar Arif qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Zəkəriyyəli Zəkəriyyə Pərviz oğlu – Qəbələ rayonu Zarağan kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
Cəbrayılov Məhəmməd Tofiq oğlu – Quba rayonu I Nügədi kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
Xəlilli Səmral Vasif oğlu – Sabir­abad şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
Şabanzadə Elvin Nazim oğlu – Salyan şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
Əlizadə Fuad İqbal oğlu – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına tam orta məktəb-lisey
Kazımova Bənövşə Mübariz qızı – Şəmkir şəhəri Ə.Cavad adına tam orta məktəb
Novruzzadə Gülcan Elnur qızı – Şəmkir rayonu Düyərli kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Abdullayev Taleh Alim oğlu – Şəmkir rayonu Çaparlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Əsgərli Fatimə Azər qızı – Tovuz rayonu Hacılar kənd tam orta məktəbi
Məmmədli İlhamə İlham qızı – Tovuz rayonu Aşağı Quşçu kənd tam orta məktəbi
İsmayılova Mənsurə Malik qızı – Xaçmaz rayonu Köhnə Xaçmaz kənd tam orta məktəbi
Əliyev Cavid Rəhim oğlu – Yevlax şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
Cabbarov Firidun Gündüz oğlu – Yevlax rayonu Qaraoğlan kənd tam orta məktəbi
Həmidov Fərid Rahim oğlu – Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb
Əhmədova Qönçə Vidadi qızı – Şəki rayonu I Biləcik kənd tam orta məktəbi
Hüseyn Cavid Ceyhun oğlu – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
Məmmədova Ayşən Kənan qızı – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
Əhmədova Aişə Məmmədalı qızı – Zərdab rayonu Şıxbağı kənd tam orta məktəbi
Həsənzadə Rəna Yusif qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi
Namazov Fərhan Sübhan oğlu – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi
Abbasova Arzu Vəkil qızı – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
Çıraqzadə Selin Rufiz qızı – Baku Oksford Skul tam orta ümumtəhsil məktəbi
Əsgərova Lalə Elçin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Rüstəmova Aysel Müslüm qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Əsgərli Şəlalə Əzizağa qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Məmmədova Arzu Şahin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
İsmayılov Mirxəzər Ağazər oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
İbrahimova Qumral Zəfər qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Əlizadə Fatimə Fəzail qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunsunlar:
Məmmədli Təbriz Azad oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
Süleymanov Nəriman Sameh oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb
Novruzlu Elnarə Şükür qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
Rüstəmova Şəhla Səyavuş qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi
Mustafayeva Səmra Yaşar qızı – Naxçıvan MR, Ordubad şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
Həsənov Sunay Cəlal oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Dəstə kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
İbrahimova Səkinə Səbuhi qızı – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Ərəzin kənd tam orta məktəbi
Şahgəldiyeva Dilarə Mehman qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Adullayeva İnci İlqar qızı – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
Tağıyev Rəfael Əli oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
İbrahimbəyli Nərmin Güloğlan qızı – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
Bayramova Yasəmən Həmzə qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
Kərimli Mahir Nəcəf oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
Qurbanova Aygül Vüqar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
Məmmədli Heydər Bəxtiyar oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi
Xudiyeva Qıztamam Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi
Cəbrayılzadə Elgün Ayaz oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
Babayev Hüseyn İlqar oğlu – Şirvan şəhəri 18 nömrəli təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
Hüseynov Anar Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
Mustafayeva Səbinə Nemət qızı – Mingə­çevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
Çələbi Nəsib Zaur oğlu – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Şirinov Rüzigar Asəf oğlu – İmişli rayonu Xubyarlı kənd tam orta məktəbi
Qədirli Əmrah Azər oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
Sakifzadə Aqşin Natiq oğlu – Lənkə­ran şəhəri 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-lisey
Poladov David Adam oğlu – Zaqata­la şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
Süleymanlı Aysu Türkel qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi
Behbudov Rəşid Rəsuloviç – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi
Qurbanova Ləman Zaur qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi
Qarayev Aqşin Fəxri oğlu – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi
3. Qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na yazılsın.
4. İnformasiya şöbəsi (E.Əliyev) bu əmrin «Azərbaycan müəllimi» qəzetində dərc olunmasını və Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.

24saat.org
Loading...

Deputatdan əcayib təklif: Suyun qiyməti qaldırılsın

Sonrakı Yazı »

Şəhid polkovnikin ailəsindən reportaj – “Tam laqeydsizlikdir” FOTO VİDEO

%d bloqqer bunu bəyənir: